“Навчання та безперервне вдосконалення – в нашому ДНК”, – Віталій Мельник, віцепрезидент UDP

UDP

З 2018 року всі проєкти в рамках інноваційних парків UNIT.City у Києві та Харкові та LvivTech.City у Львові, що входять до портфелю девелоперської компанії UDP, створюються за допомогою ВІМ технологій. В світовій практиці ВІМ використовується на всіх етапах життєвого циклу об’єкту нерухомості – від початку розробки концепції проєкту і до моменту завершення його експлуатації. При цьому найбільша додана цінність досягається саме на етапі експлуатації – в періоді 10-20 років.

Коли ми почали будувати інноваційні парки, в основу своєї роботи заклали Lean філософію. Це, по суті, система безперервного покращення й зосередження зусиль на економії ресурсів та боротьбі з втратами. Зокрема, ми задавали собі питання:

  • Як скоротити час на розробку проєктних рішень?
  • Як підвищити їх якість?
  • Як уникнути колізій між архітектурною та інженерною частинами?
  • Як, врешті, зекономити кошти?

Відповіддю на ці питання стало ВІМ моделювання.

Було запущено невеликий пілотний проєкт fit out площею 1,5 тис. м2, який, втім, в наших реаліях реалізувати виявилось непросто: і всередині команди, і для зовнішніх партнерів та підрядників використання ВІМ стало справжнім челенджем. Всі хотіли бачити швидкі результати.

Попри це, об’єкт був реалізований. І ми побачили, наскільки суттєво BIM дозволяє покращити якість проєкту та скоротити витрати часу.

Як відзначила Олена Воскобійник, т.в.о. генерального директора Директорату технічного регулювання у будівництві Мінрегіону, впровадження ВІМ та цифровізація галузі є одним із пріоритетів Міністерства розвитку громад і територій України, а також Кабінету міністрів України. В лютому 2021 року було прийнято Концепцію впровадження ВІМ технологій в Україні та затверджено план заходів з її реалізації і планується розробка законопроєкту, який регулюватиме правові відносини у відповідній сфері.

Що стосується політики держави, то аби пришвидшити процес впровадження ВІМ, потрібно, найперше, визначити єдині стандарти створення, передавання та збереження електронної проєктної документації, в тому числі ВІМ моделей.

У нас в компанії потенціал технологій будівельного інформаційного моделювання задіяно на 35-40% – для України це є рекордним показником. При цьому нам вдалося досягти таких результатів:

  • скоротити час на розробку проєкту на 30% (стадія П + Р);
  • підвищити ефективність роботи команди завдяки тісному взаємозв’язку: замовник-проєктувальник-будівельник;
  • скоротити колізії на понад 90%;
  • оптимізувати об’єми закупок та відходів, що полегшило процеси впровадження зелених стандартів при будівництві;
  • ВІМ став обов’язковою тендерною вимогою в наших проєктах інноваційних парків.

Зокрема, Олена Шуляк, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, відзначає що цифровізація галузі мінімізує корупцію та людський фактор. В Україні вже запроваджена e-система в галузі будівництва, яка налічує 130 тис. документів та більше 3,5 тис. користувачів.

Якщо влада не відступить від наміченого шляху, ми досить швидко відчуємо на власній практиці колосальний потенціал ВІМ. В Україні ми тільки вчимося застосовувати ВІМ моделювання: вчаться архітектори, інженери, замовники, будівельники – всі. Але вже зрозуміло: інвестиції в ВІМ технології доцільні і вони дають відмінний результат.

Ми впевнено рухаємося вперед, і запорукою цього поступу є філософія безперервного навчання, яка закладена в “ДНК” команди інноваційних парків UDP ще на етапі її створення. ВІМ – одна з головних віх такого підходу. Постійне навчання та вдосконалення дають нам можливість поглиблювати знання, задавати тренди на девелоперському ринку, розширяти горизонти, досягати амбітних цілей, швидко реагувати і адаптуватися до змін.

Довідка. UDP – девелопер нерухомості під управлінням інвестиційної компанії Quarter Partners Андрія Іванова. UFuture є мажоритарним акціонером UDP.

News

UDP

Andriy Ivanov, the Partner in UDP, is ready to buy out 55% stake in UPD (Ukrainian Property Development) Holdings Limited, the said stake is now held by Vasyl Khmelnytsky. The shares acquisition under an agreement, which signing is planned for...

UDP

Це четверта комерційна будівля в Україні, нагороджена такою відзнакою. Раніше LEED сертифікат отримали бізнес-кампуси В12, В9 та В10, що також розташовані в UNIT.City. Будівля бізнес-кампусу В11, будівництво якої було завершене наприкінці 2020 року, отримала Срібний сертифікат LEED v.4 Core &...

UDP

Консорціум інвесторів, до якого входить UDP під управлінням Q Партнерс Андрія Іванова та A Development, переміг на аукціоні із приватизації заводу «Більшовик» у Фонді Держмайна. Під час аукціону із приватизації заводу вони запропонували найвищу ціну – 1 429 017 000...